איך לתכנן גינת תבלינים – כל העקרונות והטיפים

אם יש לכם בבית חלקת אדמה שאינכם יודעים מה לעשות איתה או שאתם ממש רוצים להפוך אותה לגינת תבלינים זה המדריך בשבילכם. כאן תקבלו הדרכה וטיפים מגננים מקצועיים כדי לתכנן גינת תבלינים בבית.

מגוון תבלינים מוכנים לשימוש

כמה נקודות בסיסייות שיש לבדוק בתכנון גינת תבלינים:

  • מה כמות השמש שיש באזור – רוב צמחי התבלינים אוהבים שמש וגדלים במקומות חמים.
  • מיקום הגינה – חשוב שיהיה גישה נוחה לכל צמח על מנת לא להרוס את שאר הגידולים בגינה שלכם. לרוב תבלינים אינם דורשים שטח גידול גדול.
  • בדקו את איכות האדמה האם היא מתאימה לסוגי התבלינים שאתם מייעדים לגדל.
  • חשוב מאוד לוודא שבדקתם איך לתחזק את הגינה גם אחרי שהקמתם אותה. סוד קטן, העבודה רק התחילה.

גינת תבלינים יכולות להיות מגוונות במיקומים, החל ממפרסת ועד עגלה או מדפים יעודיים.

גינה בתוך צנצנת

אם אין לכם שטח רב ואתם עדיין מעוניינים בגינת תבלינים, תוכלו לעשות שימוש בצנצנות ישנות בבית או לרכוש צנצנות יעודיות לצורך הגידול. היתרון בצנצנת היא שאפשר להזיז אותה כך שברגע שיש שמש אפשר לתת לעציץ לקבל שמש חזקה וטובה עבור וכשיש רוח חזקה אפשר להזיז את העציץ למקום רגוע יותר.

גינת תבלינים בחצר הבית

אפשר ליצור גינת תבלינים בחצר גם אם אין אדמה חשופה באמצעות מגוון כלים. צמיגים ישנים, שימוש בכלים כמו כיור ישן. חשוב לוודא כי הכלי יכול להכיל אדמה טובה ולהיות רק עצם שמגדיר את שטח הגינה.

איני רוצה לתכנן בעצמי את גינת התבלינים

לאלו מבינינו שפשוט רוצים גינת תבלינים יפה ופוריה אך מבלי לעשות את כל עבודת ההקמה והתחזוקה של הגינה – יש פתרון! מגוון חברות תכנון גינות מציעות שירותי הקמה ותחזוק וכמובן שאם ביתכם נמצא באזור העיר רחובות תוכלו לקבל הצעת מחיר עבור תכנון גינות ברחובות מצוות המקצוענים שלנו ב-Ny.

כתיבת תגובה